Austria i jej skarby: Hall in Tirol

Pięknymi zabytkami i malowniczymi zakątkami zachwyca turystów Tyrol. Ten kraj związkowy jest jednym z najbardziej atrakcyjnych obszarów, jakimi może się pochwalić Austria. Wycieczki po jego północnej części są wyjątkową gratką dla tych, którzy cenią sobie klimat historycznych miast i lubią spędzać czas w otoczeniu wspaniałych zabytków. Dla nich Tyrol Północny może się okazać kierunkiem wyjątkowo ciekawym. Ci, którzy zdecydują się w trakcie takiej wyprawy na wizytę w miasteczku Hall in Tirol, z pewnością nie będą tego żałować. Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających?

Hall in Tirol to przede wszystkim średniowieczny układ urbanistyczny i wspaniała zabudowa. Popularności tego miasteczka sprzyja też jego położenie. W odległości zaledwie 10 km od tego pięknego miejsca znajduje się Innsbruck – stolica Tyrolu i jeden z najważniejszych ośrodków sportów zimowych na świecie.

Niewielkie miasteczko Hall in Triol może oczarować wielkimi atrakcjami. Tutejsza starówka, otoczona murami miejskimi, pozwala na odbywanie spacerów w niezwykle malowniczym otoczeniu. Wąskie uliczki oraz piękne kamienice mają tu wyjątkowy urok. Zabytkiem, który z pewnością zasługuje na zainteresowanie, jest tu kościół parafialny św. Mikołaja. Ta ciekawa budowla powstała w XIII wieku i zaliczana jest do grona najcenniejszych zabytków sakralnych w tej części Austrii. Ze świątynią tą sąsiaduje kolejna perełka średniowiecznej architektury. To ratusz, który powstał w XIV wieku i do dziś jest jedną z najciekawszych budowli w mieście. W jego wnętrzu na szczególną uwagę zasługuje piękna sala z drewnianym stropem, która powstała w XVI wieku. W tym mieście warto odwiedzić również kościół jezuitów oraz zespół klasztorny należący do dominikanek.

Kolejnym cennym zabytkiem, którego w czasie wycieczki po tym mieście pominąć nie można, górujący nad miasteczkiem zamek Burg Hasseg. Ta dawna siedziba książęca do dziś wzbudza zachwyt. Uwagę turystów najmocniej przyciąga jej wysoka i masywna wieża, będąca jednym z najbardziej charakterystycznych elementów w lokalnym krajobrazie.

To miasteczko może się również pochwalić wspaniałą placówką muzealną. Prezentowane są w niej dzieje produkcji monet oraz techniki związane z jej biciem. To wielka atrakcja dla każdego, kto w Hall in Tirol chce spędzić czas w niezwykły sposób.