Awokado – nie tylko zdrowy owoc, ale i skuteczny demakijaż

Awokado uznawane jest za jeden z najzdrowszych owoców. Bogactwo witamin A, B1, B2, D i E, zdrowych tłuszczy, karotenoidów oraz fitosteroli czyni go niezwykle cennym składnikiem diety. Wartość awokado nie ogranicza się jednak jedynie do naszego wnętrza – ten owoc potrafi również rewelacyjnie zadbać o naszą skórę. Pozwól mi przedstawić Ci recepturę na odżywczy kosmetyk do demakijażu bazujący na awokado, który gwarantuje gładkość, odżywienie i regenerację twojej skóry.

Awokado to prawdziwa bomba zdrowia dla naszej skóry. Zawarte w nim nienasycone kwasy tłuszczowe pomagają utrzymać równowagę kwasowo-wodno-lipidową skóry, ułatwiając przy tym przyswajanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach. Ponadto, przyspieszają one procesy regeneracji naskórka. Kombinacja witamin A i E sprawia, że awokado jest doskonałym wsparciem dla skóry – niezależnie czy spożywamy go w stanie surowym, stosujemy jako maseczkę na twarz czy włosy.

Receptura na mus do demakijażu z awokado

Składniki:

¼ dojrzałego awokado

30 ml wody

100 g masła klarowanego

1 łyżka soku z cytryny

1 łyżeczka miodu

1 szczypta soli

Instrukcje:
Masło klarowane topimy w garnku i czekamy, aż całkowicie ostygnie. Awokado miksujemy razem z wodą, sokiem z cytryny, miodem oraz solą, a następnie łączymy to ze schłodzonym masłem. Całość ponownie podgrzewamy, jednak bez doprowadzania do wrzenia. Zawartość garnka blendujemy jeszcze raz, po czym przekładamy do sterylizowanych słoiczków. Tak przygotowany kosmetyk możemy przechowywać w lodówce przez tydzień. Mus z awokado może być stosowany nie tylko jako środek do demakijażu, ale również jako maseczka na twarz.