Dlaczego się spóźniamy?

Spóźnianie się jest czymś, czego nie da się bronić. Można wręcz powiedzieć, że jest to coś obrzydliwego. Niemniej jednak są osoby, które spóźniają się dość często.

Sprawa jest prosta?

Być może niektórzy twierdzą, że nie ma się nad czym zastanawiać, ponieważ wszystko sprowadza się do chęci. Tak to może wyglądać, ale spójrzmy na sytuację nieco inaczej. Krótko mówiąc, okazuje się, że spóźnianie może mieć związek z różnymi okolicznościami.

Za przykład niech posłuży niewłaściwe planowanie poparte nadmiernym optymizmem. Czy znasz osobę, z którą możesz to powiązać? Na pewno jest to bardzo możliwe. Można wręcz dodać, że spora część z nas ogromnie zaniża czas, jaki jest potrzebny do wykonania danych czynności. Do tego wypada odnotować, że możemy mówić o zawodzeniu intuicji. Zresztą najlepiej zadać sobie pytanie, czy nie jest tak, że zapamiętujemy wyjątki, które są dla nas pozytywne?

Zastanów się też nad tym, czy jesteś w stanie wykonać kilka czynności naraz. Można przypuszczać, że jest to kontrowersyjny temat i co najważniejsze, absolutnie nie ma się czemu dziwić. Można próbować wykonać kilka czynności jednocześnie, ale jak to wpłynie na efekty? Wydaje się, że jest to coś, o czym stosunkowo często się zapomina.

Interesujące jest też to, że niektórzy ludzie mogą chcieć skupić na sobie uwagę. Być może brzmi to dziwnie, ale musimy pamiętać, że pozory to nie wszystko – po prostu liczy się show. Można nawet dodać, że jest to działanie, które przekłada się na wzmocnienie samooceny!

Oczywiście to tylko przykłady – człowiek jest bardziej skomplikowany, niż może się zdawać.