Jaka jest rola mediów?

Czy media mają wpływ na to, co się dzieje wokół? Można przypuszczać, że jest to temat, o którym możemy dyskutować naprawdę długo.

Skomplikowana sytuacja

Niektórzy mogą powiedzieć, że media mają rzetelnie opowiadać o tym, czego doświadczają ludzie. Z takim przedstawienie sprawy trudno się nie zgodzić, ale musimy także pamiętać, że to piękna teoria. Jakby nie patrzeć, teoria niekoniecznie musi mieć przełożenie na to, czego doświadczamy w praktyce. Można wręcz stwierdzić, że nie ma przełożenia, ale zostawmy szczegóły – nie chodzi w tym momencie o polecanie lub krytykowanie czegokolwiek.

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, dlaczego tak się dzieje? Powody mogą być rzecz jasna różne, ale trzeba przyznać, że zawsze jest ktoś, kto rządzi – ktoś, kto nadaje kierunek danemu miejscu. Jest to wielka odpowiedzialność i co by nie mówić, jest to coś, czemu jak najbardziej można nie podołać. Dość powiedzieć, że wpływy na taką osobę potrafią być ogromne! Oczywiście nie należy od razu posądzać o złe czyny – po prostu trzeba unikać bezrefleksyjnej wiary w dobre intencje. Jakkolwiek smutno to nie zabrzmi, bezrefleksyjna wiara jest czymś, co łatwo wykorzystać. Zresztą wystarczy zapoznać się z informacjami dostępnymi pod tym linkiem.

Prawdopodobnie są osoby, które pytają, co należy zrobić? Udzielenie odpowiedzi na to niezwykle ważne pytanie jest bardzo trudne. W zasadzie można powiedzieć tylko tyle, że konieczne jest zachowanie spokoju – spokój zwiększa szansę na rzetelną ocenę. Pewnie czasem niełatwo o spokój, ale trzeba to jakoś przezwyciężyć – nie ma innego wyjścia.