Incydent z udziałem noża w liceum na warszawskim Targówku

W jednym z warszawskich liceów, położonym na Targówku, doszło do niebezpiecznego incydentu. Zaburzenia przyszłego spokoju w szkole nastąpiły w trakcie przerwy między zajęciami lekcyjnymi, kiedy to dwóch uczniów wdało się w konflikt fizyczny. Wśród 15-latków, którzy brali udział w tym zdarzeniu, jeden użył noża o długości kilkunastu centymetrów, aby skrzywdzić swojego rówieśnika. Wydarzenie to wymagało natychmiastowego wezwania zarówno służb policyjnych, jak i zespołu medycznego.

Szczegółowo opisując, dramatyczne wydarzenia rozegrały się w XIII Liceum Ogólnokształcącym imienia płk Leopolda Lisa-Kuli na warszawskim Targówku. Wspomniana eskalacja agresji między dwoma 15-latki miała miejsce podczas przerwy pomiędzy zajęciami lekcyjnymi. Niestety, jeden z nich ugodził drugiego nożem o długości kilkunastu centymetrów.

Zdaniem nieoficjalnych źródeł, incydent miał miejsce w łazience szkolnej. Uczeń, który został napadnięty, odniósł rany na twarzy.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano karetkę pogotowia oraz radiowóz policyjny. Sytuacja została szybko opanowana przez służby porządkowe, a broń biała została zabezpieczona. W związku z zaistniałą sytuacją do szkoły wezwano również opiekunów zaangażowanych w incydent uczniów.