Karma dla starszych psów – o czym pamiętać wybierając produkt dla czworonogiego seniora?

Leciwe psiaki często borykają się z różnymi schorzeniami. By ułatwić im życie, warto sięgnąć po karmę dla starszych psów, która jest dostosowana do ich potrzeb. Dzięki temu senior będzie miał więcej energii i stanie się mniej podatny na problemy trawienne. 

Zestaw cennych składników dopasowany do potrzeb psa

Wiek psa niekoniecznie świadczy o jego kondycji. Warto pamiętać, że owczarek, którego średnia życia jest krótsza niż np. jamnika, zestarzeje się szybciej od mniejszego kolegi. Dobrze zatem obserwować czworonożnego przyjaciela i po konsultacji z weterynarzem wdrożyć odpowiednie żywienie, które wspomoże zwierzę na co dzień. Karma dla starszych psów przede wszystkim jest łatwa do pogryzienia, lekkostrawna, a jej skład wzmacnia układ kostny i dodaje energii. Dzięki temu nawet siwy staruszek będzie miał siły na długie spacery, a jedzenie nie przysporzy mu problemów z brzuszkiem. Wybierając odpowiednią karmę dla starszych psów, koniecznie trzeba jednak uwzględnić wykryte u czworonoga schorzenia. Psiaki w podeszłym wieku często męczą bóle stawów oraz problemy z nerkami, jednak tylko badanie weterynaryjne może potwierdzić nasze ewentualne obawy. Skutki takich kłopotów zdrowotnych doskonale niweluje właśnie prawidłowo dobrana dieta.

Moc witamin, która stawia na nogi

Podobnie, jak w przypadku człowieka, psi staruszek potrzebuje prawidłowej suplementacji. Nie musimy jednak podawać dodatkowych preparatów, jeśli karma dla starszych psów będzie zawierała w swoim składzie np. witaminę A, E, K. Wymienione witaminy dbają m.in. o gospodarkę hormonalną zwierzaka, stan skóry, sierści czy wzrok. Poza tym w składzie pokarmu powinno być także dobre jakościowo i bardzo łatwo przyswajalne białko zwierzęce. Ograniczona musi być natomiast ilość tłuszczów. Wraz z wiekiem pies ma mniejsze zapotrzebowanie energetyczne, więc wszelkie nadwyżki dostarczone w ciągu dna odłożą się w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej. Karma dla starszych psów jest zatem starannie wyważoną mieszanką witamin, węglowodanów oraz białka. Dobre produkty tego typu stworzone z myślą o czworonożnych seniorach kupić można w Internecie, więc bez problemu znajdziemy odpowiedni wariant dla naszego kudłatego przyjaciela.

Żywienie psów bardzo przekłada się na jakość ich życia. Z tego powodu na każdym etapie warto dobierać produkty dopasowane do potrzeb czworonoga. Jest to szczególnie ważne w przypadku seniorów, ponieważ źle dobrana dieta może im bardzo zaszkodzić i pogorszyć stan zdrowia, co przełoży się na komfort funkcjonowania oraz długość życia.