O co pytać farmaceutę podczas wybierania suplementów diety?

Z obawy o zakup mało wartościowego suplementu diety postanowiłeś, że zrezygnujesz z szukania takich produktów w Internecie, a zamiast tego skierujesz swoje kroki do normalnej apteki i właśnie tam poprosisz o zaproponowanie ci wyrobów dostosowanych do twoich dolegliwości i twojego aktualnego stanu zdrowia? Na pewno jest to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli zakupy w aptece połączysz z przynajmniej krótką pobieżna konsultacją. Każdy farmaceuta powinien wiedzieć, przynajmniej mniej więcej, jak działa każdy pojedynczy suplement diety, w jaki sposób powinien być on dawkowany oraz w jakich sytuacjach nie należy go przyjmować, aby sobie nie zaszkodzić.

A więc o co warto pytać?

Pierwszym pytaniem, jakie powinieneś zadać podczas rozmowy z farmaceutą, będzie to dotyczące składu suplementu. O tym sporo napisano już na branżowym portalu TargiZdrowia.pl. Po prostu musisz wiedzieć dokładnie, co takiego się w nim znajduje i czy są to pożądane przez ciebie substancje, jakich właśnie teraz ci brakuje i jakie zamierzasz zacząć wprowadzać do organizmu z zewnątrz, z pomocą zewnętrznych preparatów. Od razu, gdy już upewnisz się, jaki suplement diety chcesz kupić, pytaj o jego odpowiednie dawkowanie.

Zwróć uwagę na to, czy ten konkretny preparat nie występuje przypadkiem w różnych wersjach. Jeżeli potrzebujesz zwiększonej dawki substancji, zwykle korzystniej będzie wybrać wersję suplementy diety o podwyższonej zawartości wybranego związku niżeli wersję zawierająca niższe stężenie substancji, a po prostu większą ilość proszku czy tabletek. Dowiedz się także bezpośrednio od farmaceuty, jak przyjmować wybrane preparaty. Niektóre suplementy diety muszą być zażywane do posiłku, inne na czczo, a w przypadku jeszcze innych sposób aplikacji nie ma większego znaczenia, tak więc każdy może je stosować tak, jak tylko jest mu wygodnie.

Poprzez zadanie naprawdę kilku prostych pytań jesteś w stanie dostarczyć sobie wielu cennych informacji na temat każdego pojedynczego suplementu diety. Nie bój się zatem rozmawiać z farmaceutami. Być może to właśnie dzięki ich pomocy w końcu zaczniesz wybierać dla siebie naprawdę wartościowe suplementy diety.