Co zrobić żeby włosy się nie przetłuszczały?

Przetłuszczające się włosy to problem wielu osób. Szczególnie może się on nasilać w sezonie jesiennym i zimowym, kiedy często zakładane są czapki z akrylu lub wełny.

Na szczęście istnieje kilka sposobów, które pozwolą uporać się z tą dokuczliwą przypadłością.

Jak zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów?

W pierwszym kroku warto przyjrzeć się bliżej preparatom regularnie stosowanym do mycia i pielęgnacji włosów. Dobrym wyborem mogą być linie kosmetyków dedykowanych włosom przetłuszczającym się. Na uwagę zasługują również produkty naturalne, które w swoim składzie zawierają wyciąg z pokrzywy lub skrzypu polnego.

Kolejnym aspektem jest prawidłowe mycie włosów. Dla dokładnego oczyszczenia włosów na całej ich długości dobrym rozwiązaniem jest umycie ich szamponem minimum dwa razy, a następnie dokładne wypłukanie piany. Niedokładne oczyszczenie włosów z szamponu sprzyja szybkiemu przetłuszczaniu się pasm i utrudnia układanie fryzur.

Częstym powodem nadmiernego przetłuszczania się włosów są również wahania hormonalne. W drugiej fazie cyklu rośnie poziom niektórych hormonów, które pobudzają gruczoły łojowe do intensywnej pracy.

Codzienna stylizacja ma duży wpływ na stan włosów

Zadając sobie pytanie co zrobić żeby włosy się nie przetłuszczały? Należy dobrze przyjrzeć się kosmetykom utrwalającym, na przykład lakierom do włosów, piankom czy preparatom termoochronnym. Stosowanie zbyt dużej ilości danego produktu obciąża włosy i przyspiesza proces przetłuszczania. Do codziennej pielęgnacji dobrze jest stosować również naturalne wcierki do skóry głowy oraz raz w tygodniu przeprowadzać peeling skóry, który doskonale oczyści ją z wszelkich zanieczyszczeń i pozostałości kosmetyków. Jeszcze więcej o prawidłowej pielęgnacji włosów dowiesz się z portalu salonstylu.pl