Rutynowe pielęgnacyjne sesje twarzy i włosów – proste instrukcje

Doświadczenie domowej pielęgnacji za pomocą maseczek na twarz – czy jest to efektywne? Niestety, maseczki na trądzik czy inne złożone kwestie estetyczne i zdrowotne nie cieszą się dużym uznaniem. To szkoda, ponieważ wielu dermatologów przekonuje, że korzystanie z samodzielnie przygotowanych kosmetyków jest zdecydowanie wartościowe. Wiele z nich zawiera cenne składniki, które dzięki swojemu antybakteryjnemu i przeciwzapalnemu oddziaływaniu mogą wyeliminować lub przynajmniej znacznie zredukować intensywność zmian skórnych.

Za domowymi maseczkami na twarz warto sięgnąć także kiedy nasza skóra nie sprawia problemów, a chcemy tylko zadbać o redukcję zmarszczek lub osiągnięcie efektu miękkiej, nawilżonej i napiętej cery. Jeśli nie ufasz tego typu naturalnym środkom, pamiętaj, że obecnie panuje trend „eko” – szczególnie widoczny na półkach z kosmetykami. Współcześnie doceniamy zalety płynące ze stosowania nawilżającego i łagodzącego aloesu, ceniąc wygładzający miód czy wybielającą moc truskawek. To właśnie „eko” kosmetyki są najdroższe – nie zawierają bowiem substancji szkodliwych dla naszej skóry. Jeśli więc jesteś miłośniczką nowości kosmetycznych i cenisz sobie piękną skórę, powinnaś polubić domowe maseczki na wągry, a domowe preparaty na zmarszczki czy suche i zniszczone włosy powinny stać się stałym elementem twojej łazienki.

Domowe maseczki na trądzik – instrukcje przygotowywania? Jeśli twarz pokrywa ci się licznymi pryszczami, naturalnie powinnaś udać się do dermatologa, ale jednocześnie możesz zapewnić swojej skórze dodatkowe wsparcie. Domowe maseczki na trądzik – młodzieńczy czy zwykły, nie są skomplikowane do przygotowania, a ich systematyczne stosowanie często przynosi zaskakująco dobre efekty. Oto kilka propozycji: