Santander Bank Polski informuje o oszustach

Co by nie mówić, o oszustach słyszy się naprawdę często. Co więcej, działanie oszustów może być bardzo różne. Świetnym przykładem najnowsza sytuacja dotycząca Santander Banku Polskiego.

Podszywanie się pod bank

Jak się można domyślić, mamy do czynienia z podszywaniem się pod bank. Wiadomo też, że chodzi o SMS z informacją o bonusie 500 zł. Oczywiście żadnego bonusu nie ma, ale jest fałszywy link.

Krótko mówiąc, problem dotyczy wyłudzenia danych do bankowości internetowej. Wspomniany link prowadzi do strony pozwalającej na logowanie, ale jest to fałszywa strona. Jeżeli wpisze się tam swoje dane, pieniądze znikną z konta. Warte odnotowania jest też to, że rozpoznanie fałszywej wiadomości nie jest skomplikowanym zadaniem. W zasadzie wystarczy dokładne zapoznanie się z tym, co jest napisane.

Coraz więcej oszustw?

Działanie oszustów może być bardzo różne i trzeba uczciwie przyznać, że chyba coraz częściej mamy do czynienia z oszustwami. Szczegóły sobie zostawmy, bo na dobrą sprawę cały czas może pojawić się coś nowego. Najważniejsze jest to, że trudno spodziewać się idealnego oszustwa. Zdaje się, że zawsze znajdziemy coś, co będzie jednoznacznie wskazywać na kłamstwo. Można też powiedzieć, że konieczne jest zachowanie spokoju połączonego z ostrożnością. Wydaje się również, że często informacje są czytane nieuważnie, a tak być nie powinno. Jakby nie patrzeć, jest to zupełnie niepotrzebne narażanie się na niebezpieczeństwo.

Warto także uwzględnić, że trudno przypuszczać, aby w najbliższym czasie sytuacja miała jakoś ulec zmianie – nie ma powodu, aby oszuści mieli odpuścić. Trzeba też pamiętać o tym, że oczywiście jest policja, ale nie sposób wszystko kontrolować.