Szmaragdy – moc zielonych kamieni

Szmaragd uważamy jest za kamień ludzi, którzy zdecydowali się podążać drogą pozytywnych, optymistycznych i dobrych myśli. Dlatego, że kamień nie wspiera niskich energii. Ma on zapewnić właścicielowi poczucie bezpieczeństwa, harmonii i bliskości z wyższymi siłami. Uważany jest on za kamień oczyszczający – dlatego uważa się go za antidotum w przypadku zatruć.

Dla kogo są szmaragdy?

Przede wszystkim dla ludzi wierzących w moc kamieni szlachetnych. Po drugie dla konkretnych znaków zodiaku. Szmaragd jest pomocny dla urodzonych pod znakiem: Lwa, Wagi i Wodnika. Kamień ten jest również talizmanem podróżników.

Kamień dla ludzi o czystej duszy

Według wierzeń dobrze jest podarować szmaragd partnerowi. Dlaczego? Według starożytnej legendy kolumbijskiej szmaragd jakoby potrafi pękać gdy ukochana osoba nie dochowuje wierności.

Jednocześnie jeśli to ty dajesz komuś ten kamień, musisz pamiętać, że jest to symbol wierności, czystości i dobrobytu.

Czysta magia

Jeśli nosisz szmaragd i masz czyste serce to kamień przyniesie ci szczęście i spokój, oraz równowagę na poziomie wszystkich czakr. Jeśli jednak twoje zamiary nie są dobre lub uczciwe kamień sprawi, że wszechświat szybko da ci lekcję pokory. Dzieję się tak, ponieważ szmaragd dusi w zarodku zło i negatywną energię.