Trening Tae Bo – jak szybko spalić do 800 kalorii i przyspieszyć odchudzanie?

Czy jesteś już zmęczony tradycyjnym aerobikiem i poszukujesz nowych wyzwań? Czy chcesz pozbyć się zbędnych kilogramów, ale także odnaleźć sposób na uwolnienie się od negatywnych emocji? Jeśli tak, powinieneś zainteresować się treningiem Tae Bo, który może okazać się interesującą alternatywą dla twoich dotychczasowych aktywności fizycznych.

Tae Bo wywodzi się z USA i istnieje już od lat 70. Szybko zdobyło wielu zwolenników za sprawą swojej skuteczności w walce z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Jest to rodzaj aktywności łączącej elementy aerobiku z technikami walki, co czyni go niezwykle dynamicznym i atrakcyjnym. W trakcie treningu wykonuje się różnego rodzaju kopnięcia, wymachy i ciosy w rytm muzyki, co sprawia, że nuda nie ma tu miejsca.

Jak przebiega trening Tae Bo? Ćwiczenia bazują głównie na technikach pochodzących z boksu i taekwondo. Treningi są intensywne, dzięki czemu w ciągu jednej sesji można spalić od 500 do nawet 800 kcal. Tae Bo jest treningiem kompleksowym, angażującym zarówno partie górne, jak i dolne ciała. Co jednak mniej więcej można oczekiwać podczas takiej sesji?

Początek to zawsze rozgrzewka, która ma za zadanie przygotować mięśnie do dalszych ćwiczeń. Wykonuje się również ćwiczenia oddechowe. Po rozgrzewce następuje główna część treningu, podczas której wykonuje się ruchy charakterystyczne dla taekwondo (kopnięcia, wyskoki) oraz boksu (uderzenia). Ta faza trwa zazwyczaj około 25-40 minut i jej intensywność zależy od prowadzącego. W końcowej fazie tempo spada. Przed zakończeniem treningu wykonuje się serie ćwiczeń angażujących mięśnie brzucha, najczęściej w pozycji leżącej. Na koniec przewidziana jest krótka gimnastyka i rozciąganie mięśni.