Alejandro Garnacho i jego zdumiewający gol w Premier League: przewrotka, która może być uznana za trafienie sezonu

Chociaż trwamy jeszcze w październiku, możliwe że już teraz możemy określić, kto zdobył najpiękniejszy gol sezonu w angielskiej Premier League. To zaszczytne miano może przypaść Alejandro Garnacho, który podczas rozgrywki z Evertonem, zakończonej wynikiem 3:0 na korzyść jego drużyny, zdobył celne trafienie, które nie pozostawiało nikogo obojętnym.

Reprezentujący barwy Manchesteru United zawodnik w niebywały sposób znalazł się na liście strzelców już w trzeciej minucie spotkania. Efektowny styl 19-letniego Argentyńczyka robił ogromne wrażenie – piłkarz wykonał doskonałą akrobację w powietrzu, uderzając piłkę „przewrotką”. Taki strzał nie dał szans bramkarzowi drużyny przeciwnej – nie miał on innego wyboru jak jedynie wydobywać piłkę z własnej siatki.

Nie ma chyba osoby, która mogłaby to zrobić lepiej. Internauci są zachwyceni tym gwarem „Czerwonych Diabłów” i wyrażają to w mediach społecznościowych. Według nich Garnacho ma duże szanse na otrzymanie nagrody za gol sezonu.

W meczu z Evertonem, kolejne gole dla Manchesteru United zdobyli również Marcus Rashford i Anthony Martial. Dzięki temu zwycięstwo pozwoliło drużynie prowadzonej przez Erika ten Haga powrócić na szóste miejsce w tabeli Premier League. Do lidera rozgrywek, Manchesteru City, tracą jedynie sześć punktów.