Dlaczego unikamy sportu?

Można odnieść wrażenie, że spora część osób unika sportu. To oczywiście nic dobrego i co równie istotne, dobrze zadać sobie pytanie, z czego to wynika?

Mylne pojęcie

Dokładna odpowiedź jest rzecz jasna niemożliwa, ale na pewno mowa o temacie, nad którym wypada się zastanowić. Szczególnie że możemy odnieść wrażenie, zgodnie z którym ludzie mają mylne pojęcie o sporcie. Sport może kojarzyć się z tym, co robią zawodowcy, a w rzeczywistości nie chodzi przecież o dorównywanie profesjonalistom. Krótko mówiąc, trzeba zadbać o własną osobę. Do tego dbałość o własną osobę jest znacznie prostsza, niż części osób się zdaje. Można nawet powiedzieć, że amatorskie uprawianie sportu jest zupełnie inne niż profesjonalne!

Warto także pamiętać o wstydzie. Można zaryzykować stwierdzenie, zgodnie z którym niektórzy ludzie nie trenują, bo się wstydzą swojego wyglądu. Jest to być może w jakimś stopniu zrozumiałe, ale nie oznacza to tego, że mowa o czymś właściwym. Jeżeli jest źle, trzeba dążyć do poprawy. Ponadto w pewnych okolicznościach nie ma się nad czym zastanawiać. Dobrze także pamiętać o tym, że osiągnięcie konkretnego celu to jedynie część pracy – znaczenie ma także utrzymanie satysfakcjonujących efektów. Utrzymywanie satysfakcjonujących efektów to oczywiście zadanie, które nigdy się nie kończy.

Istotne jest także to, że w niektórych sytuacjach uprawianie sportu może przekładać się na poważne problemy. Nie chodzi o straszenie – po prostu czasem stan zdrowia jest na tyle poważny, że z pewnych spraw należy zrezygnować. To też dowodzi, że pomocy lekarskiej nigdy nie wolno lekceważyć.

Warto też mieć na uwadze, że w tym wszystkim najważniejsza jest świadomość – trzeba wiedzieć, że organizm potrzebuje sportu.