Dlaczego warto przestawić się na szampon do włosów w kostce?

Z roku na rok coraz bardziej wzrasta ilość generowanych śmieci. Produkujemy je na okrągło. Kupując gotowy mix sałat, już doprowadzasz do zużycia jakiejś ilości plastiku, bo w końcu w takich plastikowych opakowaniach sprzedaje się zielone mieszanki.

A na tym problem oczywiście się nie kończy. Plastik jest dosłownie wszędzie. Tworzy się z niego także większość opakowań dla kosmetyków, więc jeśli regularnie sięgasz po nowe produkty tego rodzaju, niestety ale przyczyniasz się do szybszego wymierania natury. Jak z tym zawalczyć? Małe kroki są zwykle najlepsze. Gdybyśmy tak wszyscy na całym świecie przestawili się na szampon w kostce, zastępując nim ten z plastikowej butelki, już moglibyśmy wyraźnie zmniejszyć ilość produkowanych odpadów. To bardzo ważne, aby w ten sposób postępować. Chcesz przecież, by twoje dzieci żyły i dorastały w dobrym dla nich środowisku. Jeżeli teraz nie zmienimy swojego postępowania, później będzie tylko gorzej. Natura całkowicie wymrze. A musimy pamiętać, że my sami bez niej nie istniejemy.

Każda decyzja, jaką podejmujesz na zakupach, może mieć jakiś wpływ na dalsze losy i przyszłość naturalnego środowiska i całego świata. Bądź świadomym konsumentem. Zacznij myśleć, że tak naprawdę każda, nawet najmniejsza twoja decyzja w jakiś sposób odbije się na losach ziemi. Oczywiście nie da się całkowicie uniknąć produkowania odpadów i śmieci. Spróbuj jednak przynajmniej ograniczyć ilość tych, które samodzielnie wytwarzasz. Zanim sięgniesz znów po kolejną małą plastikową butelkę szamponu, zastanów się dwa razy i popatrz, czy przypadkiem tuż obok niego nie występuje jakiś szampon do włosów w kostce. Już taka prosta zmiana może przynieść wiele dobrego. Zacznij od niej i sukcesywnie zmieniaj swoje zakupowe nawyki.

Wybieraj produkty bez żadnych opakowań. Jeśli nie masz takiej możliwości, sprawdź, z czego to opakowanie zostało wykonane. Ekologicznymi tworzywami są m.in. szkło oraz papier ekologiczny. To właśnie w nich umieszcza się zwykle szampon w kostce.