Dodatkowe funkcje balsamów do ciała

Standardowy balsam do ciała zapewne kojarzy ci się wyłącznie z nawilżaniem skóry. A choć na pewno zadziała on w taki sposób, to przy okazji będzie w stanie zagwarantować ci również zupełnie inne korzyści. Balsamy do ciała mają naprawdę liczne i mocno zróżnicowane funkcje. Nawet jeśli nie narzekasz więc na przesuszoną skórę, możesz ich używać w zupełnie innych celach.

Dobry balsam zdoła zmiękczyć i wygładzić bardziej problematyczne partie twojej skóry. A mowa tu głównie o łokciach i kolanach. Sama dobrze wiesz, jak szorstka i nieprzyjemna w dotyku potrafi być skóra w tych miejscach. Aby właściwie ją wypielęgnować, nie wystarczy, że od czasu do czasu posmarujesz ją jakimś zwykłym kremem. Wybierz raczej apteczny balsam nawilżający albo jakiś sprawdzony produkt z drogerii. No i pamiętaj, by takiego kosmetyku używać na łokciach i kolanach kilka razy w ciągu dnia. Im częściej będziesz to robić, tym szybciej zauważysz i poczujesz różnicę. Skóra ulegnie wygładzeniu i wyraźnie się zmiękczy.

Ostatnio w modzie są również balsamy perfumowane. No i trudno się dziwić, bo pachną naprawdę obłędnie. Perfumowany balsam do ciała zapewni twojej skórze fantastyczny aromat. Zwróć jednak uwagę na to, z czego będzie się on brać. Najlepiej, by za zapach produktu odpowiadały olejki eteryczne, gdyż są to naturalne substancje, które nie drażnią skóry. Ich działanie też nie pozostawia wiele do życzenia. Pomimo swojej naturalności olejki eteryczne charakteryzują się intensywnym zapachem. Przez bardzo długi czas potrafi się on utrzymać na skórze.

Niektóre balsamy wyróżnia też zdolność do rozświetlania skóry. Są to produkty, który możesz używać na co dzień albo wyłącznie od święta. Rozświetlający balsam do ciała fantastycznie sprawdzi się w okresie świąteczno-sylwestrowym. Stosuj go też przed większymi wyjściami i imprezami, aby nadać skórze uroczego i efektownego blasku. Drobne drobinki przepięknie będą się odbijać w sztucznym i naturalnym świetle. Taki delikatny błysk ożywi twój wygląd i przepięknie rozjaśni twoją skórę.