Domowe metody walki z opryszczką – nie pozwól, by zniszczyła Twój dzień!

Zamierzasz przeżyć piękny, nieskrępowany dzień, ale nagle odkrywasz, że jesteś jednym z tych 80% ludzi na świecie, którzy mają w swoim organizmie ukryty wirus Herpes simplex. Ten sprawca, mimo iż jest niewidoczny dla układu immunologicznego, co pewien czas wywołuje niepożądane efekty w postaci tzw. opryszczki. Ta przykra dolegliwość jest znana wielu osobom, które kiedykolwiek doświadczyły „pocałunku na wietrze”.

Opryszczka potrafi być szczególnie dokuczliwa ze względu na swój zaskakujący czas pojawienia się. Z reguły towarzyszy nam podczas ważnych momentów – gdy chcemy prezentować się jak najlepiej, angażujemy się w duże wysiłki czy też stajemy u progu długo wyczekiwanego urlopu. Wszystko to za sprawą faktu, że aktywizacja wirusa związana jest z osłabieniem ogólnej odporności naszego organizmu. Niestety, najczęściej sami prowokujemy jej wystąpienie poprzez stres i przemęczenie. Efektem tej sytuacji są nieestetyczne opryszczki na wargach.

Jak zatem postąpić, gdy czujemy, że „nadchodzi opryszczka”, a nie możemy sobie w danym momencie na to pozwolić? Poniżej przedstawiamy kilka domowych sposobów na poradzenie sobie z tym problemem.

Uwaga: Jeśli dostrzeżesz, że Twoja opryszczka rozszerza się na całą twarz lub pojawia się na narządach płciowych, niezbędna jest natychmiastowa wizyta u lekarza!